10 filma dashurie që duhet absolutisht të shikoni

Era e ftohtë jashtë dritares, një filxhan çokollatë e nxehtë në dorë, dritat në pemën e Krishtlindjes ... Çfarë mungon për të ngrohur atmosferën? Një film dashurie ku protagonistët martohen në periudhën magjike e Krishtlindjeve! Ne kemi zgjedhur 10 filma dashurie të pashmangshme për ti parë të përqafuar nën batanije. Nuk ka Krishtlindje pa një…

7 filma që duhet të shikoni nëse martoheni së shpejti

Me këtë postim kemi dëshirë të organizojmë mbrëmjet tuaja të ardhshme, ndërsa shtriheni mbi divan me kokoshka dhe shikoni një film të bukur së bashku. Ka shumë filma që kanë si temë kryesore dasmat dhe ne kemi zgjedhur disa prej tyre për ju, ata që mendojmë se do t'ju argëtojnë më shumë dhe që do…

Fustanet e nusërisë të frymëzuar nga Disney

Allure Bridals paraqet një linjë me fustane nusërie të frymëzuar nga Disney që do t'ju bëjnë të ndiheni si një princeshë e jetës reale. Shumë nuse ëndërrojnë të duken si një princeshë në ditën e martesës së tyre. Allure Bridals dhe Disney po e bëjnë këtë ëndërr një realitet me dy koleksione të fustaneve të…

Fotografitë më të bukura të martesës gjatë pandemisë

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar shumë mënyrën tonë të jetesës, ka ndryshuar zakonet tona dhe nganjëherë ka vendosur ekzistencën tonë në pritje. Ne u mësuam me video konferencat, hoqëm dorë nga udhëtimet për të cilat kishim dhënë depozitën dhe na u desh të shtyjmë dasmat dhe çdolloj event tjetër. Sidoqoftë, dikush nuk donte të priste…

Shndërroni dasmën tuaj në një ditë vërtet të veçantë

Jeni të dy adhurues të një filmi apo të një sage? A keni menduar ndonjëherë të organizoni dasmën tuaj sipas këtij pasioni? Çiftet që do t'ju tregojmë më poshtë e kanë realizuar atë! Për ta bërë ditën e tyre të dasmës të paharrueshme, ata kanë organizuan një martesë me temë, duke përfshirë edhe mysafirët në…

Një dhuratë martesore e çuditshme

Punonjësja e saj martohet, avokatja i dhuron një 'ndarje' falas. Kjo është dhurata unike e martesës nga ana e një avokate nga Kaserta (Itali) ndaj avokates praktikante që punon në studion e saj. Avokatja Karmen Posillipo i ka dhuruar Françeskës, punonjëses të saj, një kupon për një ndarje falas që ka vlerë për 3 vjet.…

Udhëzues për blerjen e unazës së dasmës

Është e rëndësishme që të zgjidhni unazën e martesës të duhur sepse ajo do t'ju shoqëroj në përditshmërinë tuaj, përgjithmonë! Në organizimin e një martese ka disa raste ku zgjedhja lidhet me secilin nga bashkëshortët dhe është individuale, dhe ka raste të tjera në të cilat çifti duhet të mbizotërojë. Zgjedhja e fustanit së dasmës,…

Dekori i dasmës me tullumbace

Secili prej nesh kur mendon për dekorin e dasmës ka në mendje zbukurimin klasik me lule që sigurisht është i domosdoshëm për çdo event. Por ekziston një lloj tjetër dekorimi që ka një impakt të rëndësishëm: flasim për tullumbacet. Në imagjinatën kolektive, tullumbacet mund të jenë pak fëmijërore, por në të vërtetë tashmë është e…

9 këshilla për një planifikim pa stres

Stresi paramartesor mund të jetë një gjendje e pakëndshme që, në shumë raste, mund të dëmtojë qetësinë e bashkëshortëve në momentet që i paraprijnë ditës së madhe! Kur flasim për stresin paramartesor, i referohemi një sërë ndjenjash pozitive dhe negative që mund të përfaqësojnë gjithashtu një pengesë për ata që duhet të martohen, duke krijuar…