Martesa juaj është në krizë? Zgjidhja është një ilaç

Në Shtetet e Bashkuara, dy eskpertë po diskutohen për shkak të zgjedhjes që kanë gjetur për çiftet në krizë. Ata thonë se, për t’ju shmangur divorcit, duhet të merren ilaçet e duhura. Shtetet e Bashkuara kanë një predispozicion shumë të lartë për të prodhuar risi, veçanërisht të nxjerra nga hulumtimi shkencor, dhe esetë e botuara…

Fustanet e nusërisë të Zonjave të Para

Përveç mbështetjes së kauzave të rëndësishme dhe darkave zyrtare, shumë zonja të para amerikane bëhen ikona të modës ndërsa janë në detyrë. Para se të arrinin në Shtëpinë e Bardhë, zgjedhjet që kanë bërë rreth fustanit të dasmës tashmë flisnin për shijen e tyre të patëmetë të stilit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë parë…

Itali: celebrimi i parë martesor në makinë

Itali: 130 dasmorë, të gjithë së bashku, të gjithë të ndarë. Si? Falë dasmës në makinë. U desh gjithë imagjinata e Giulia Florian dhe Paolo Bavaresco, të dy 31 vjeç, nga Treviso, për të organizuar celebrimin e parë martesor, tërësisht në modalitetin drive-in. 56 makina të parkuara dhe një duzinë kamerierësh të cilët shpërndanin gota…

Si ka lindur festa e Shën Valentinit?

Çdo vit, në 14 Shkurt, të dashuruarit nga e gjithë bota shkëmbejnë çokollata, lule dhe dhurata për të festuar ditën më romantike të vitit: ditën e Shën Valentinit. Kremtohet në pjesën më të madhe të botës, madje fshehtasi festohet edhe në vendet ekstremiste ku konsiderohet i paligjshëm, ndërsa është një realitet i konsoliduar sidomos në…

9 ide për të festuar Shën Valentinin

Dita e Shën Valentinit u ofron të dashuruarve shumë mënyra për të shprehur ndjenjat e tyre. Ne në Dasma&Co. kemi menduar disa ide romantike për të festuar 14 Shkurtin. Kush e di, mbase një nga këto do t'ju frymëzojë! Në të gjithë botën, njerëzit festojnë ditën e Shën Valentinit duke dhuruar dashuri atyre që duan…

7 ide për një propozim të përsosur

T’i kërkosh dikujt dorën është ndoshta pyetja më e rëndësishme që do të bësh ndonjëherë! Sidoqoftë, nuk është e lehtë dhe presioni për të krijuar një propozim perfekt nuk ka qenë kurrë më i lartë. Të shkuara janë ditët ku mjaftonte një propozim i thjeshtë! Trendi për propozime krijuese, ekstravagante dhe origjinale është në rritje,…

Pantone® shpall ‘çiftin’ e ngjyrave 2021

Pas vitit 2020 si ai që kemi jetuar të gjithë, doza e kromoterapisë për vitin e ri është e dyfishtë dhe kështu që një ngjyrë e modës nuk mjafton, por duhen të paktën dy, sigurisht: bashkimi bën fuqinë! Kjo është ajo që mendoi Pantone® Color Institute, akademia amerikane e ngjyrave, me gamën e kombinimeve të…

Horoskopi 2021: 7 shenja me fat në dashuri

Nga ana sentimentale, yjet mund të kenë një ndikim të madh, kjo është pikërisht arsyeja pse ju rekomandojmë që të lexoni këtë parashikim të astrologjisë dhe të informoheni rreth situatave që mund të ndryshojnë jetën tuaj. Një marrëdhënie e shkëlqyer po ju pret? Cila shenjë e zodiakut do të martohet në 2021-in? A do ta…

Këpucët e nuses: si të zgjidhni modelin perfekt!

Të dashura nuse të ardhshme, sot po flasim për një nga aksesorët më të preferuar nga vajzat: këpucët! Si të zgjidhni ato të duhurat për një event të rëndësishëm? Sigurisht, gjithmonë do të duhet ti referoheni stilit që keni zgjedhur dhe fustanit të ëndrrave tuaj. Pikërisht për t'ju ardhur në ndihmë në këtë zgjedhje jo…