Koleksioni 2021 për dhëndurët e ardhshëm

Panairet, eventet ndërkombëtare dhe Bridal Week në të gjithë botën janë shtyrë për shkak të pandemisë. Është gjatë këtyre rasteve që stilistët paraqesin koleksionet e tyre. Në mungesë të tyre, dizajnerët kërkuan të gjenin hapësira të ndryshme ku të ekspozonin kostumet e tyre për dhëndurët e ardhshëm 2021. Disa vendosën të tregonin një pjesë të…

Halloween wedding

Për adhuruesit e zhanrit horror, ideja për një dasmë origjinale është të martohesh në ditën e Halloween. Në kohët e fundit 31 Tetori po bëhet një datë mjaft e njohur për dasmat në vjeshtë. Nëse keni zgjedhur të celebroni dasmën tuaj për Halloween, nuk do të dini çfarë të zgjidhni më para me idetë e…

Kush janë dhe si zgjidhen aksesorët e nuses

Zgjedhja e fustanit së dasmës është pjesa që preferon çdo nuse e ardhshme kur organizon ditën e madhe. Por është po aq e rëndësishme edhe zgjedhja e aksesorëve të duhur. Në fakt, çdo fustan përfaqëson esencën e nuses, stilin e saj, kështu që çdo aksesor duhet të zgjidhet me shumë kujdes dhe vëmendje, për të…

Beauty routine për nusen e ardhshme

Para ditës së dasmës ka shumë detaje për të menduar që shkojnë nga zgjedhja e fustanit tek lulet, por është gjithashtu e rëndësishme të planifikoni rutinën e bukurisë: nga provat e make-up dhe modelimit të flokëve te trajtimet e fytyrës dhe trupit, duke kaluar nëpër disa seanca tek dentisti. Por kush janë trajtimet thelbësore të…

Shenjat e horoskopit që përputhen më shumë me njëra-tjetrën

Përshëndetje vajza!E keni pyetër veten ndonjëherë nëse romanca midis jush dhe partnerit tuaj është shkruar në yje? Në qoftë se besoni tek shenjat e horoskopit, atëherë duhet absolutisht të zbuloni se kush janë shenjat që shkojnë më shumë me njëra-tjetrën për zgjedhjen e partnerit perfekt. Shenjat e diellit që janë në kundërshtim të drejtpërdrejtë me…

Planifikim hap pas hapi drejt altarit

U fejove, tashmë vesh në gisht unazën verbuese, festove me familjen dhe miqtë .. tani je gati për të filluar realizimin e ëndrrës tuaj. Erdhi koha për të filluar planifikimin e ditës të madhe! Më poshtë do të gjeni një listë qe do t’ju orientoj të mos harroni hapat më të rëndësishëm që ju presin.…