Itali: celebrimi i parë martesor në makinë

Itali: 130 dasmorë, të gjithë së bashku, të gjithë të ndarë. Si? Falë dasmës në makinë. U desh gjithë imagjinata e Giulia Florian dhe Paolo Bavaresco, të dy 31 vjeç, nga Treviso, për të organizuar celebrimin e parë martesor, tërësisht në modalitetin drive-in. 56 makina të parkuara dhe një duzinë kamerierësh të cilët shpërndanin gota…

Dasma e fshehtë e princeshës Beatrice

Të premten në mëngjes, 17 korrik, në orën 11, në Royal Chapel of All Saints, princesha Beatrice – mbesa 31 vjeçare e Mbretëreshës Elizabeth dhe vajza e Princ Andrew - shkoj në altar me të fejuarin e saj italian, Edoardo Mapelli Mozzi. Credits: INSTAGRAM beatriceandeugenie.ofyork Fillimisht dasma ishte caktuar për në 29 maj por çifti…

Martesat VIP që u shtynë për shkak të Covid-19

Nuk është e lehtë të jesh një çiftë në prag të martesës në këtë 2020: shumë nga dasmat që ishin planifikuar për në pranverë/verë janë shtyrë për shkak të koronavirusit. Kjo ka ndodhur edhe me VIP-at, të cilët hoqën dorë nga festimet dhe e anuluan – për momentin – dasmën e tyre. Në fakt, shumë…