Fustanet e nusërisë të frymëzuar nga Disney

Allure Bridals paraqet një linjë me fustane nusërie të frymëzuar nga Disney që do t'ju bëjnë të ndiheni si një princeshë e jetës reale. Shumë nuse ëndërrojnë të duken si një princeshë në ditën e martesës së tyre. Allure Bridals dhe Disney po e bëjnë këtë ëndërr një realitet me dy koleksione të fustaneve të…

Shndërroni dasmën tuaj në një ditë vërtet të veçantë

Jeni të dy adhurues të një filmi apo të një sage? A keni menduar ndonjëherë të organizoni dasmën tuaj sipas këtij pasioni? Çiftet që do t'ju tregojmë më poshtë e kanë realizuar atë! Për ta bërë ditën e tyre të dasmës të paharrueshme, ata kanë organizuan një martesë me temë, duke përfshirë edhe mysafirët në…

Dekori i dasmës me tullumbace

Secili prej nesh kur mendon për dekorin e dasmës ka në mendje zbukurimin klasik me lule që sigurisht është i domosdoshëm për çdo event. Por ekziston një lloj tjetër dekorimi që ka një impakt të rëndësishëm: flasim për tullumbacet. Në imagjinatën kolektive, tullumbacet mund të jenë pak fëmijërore, por në të vërtetë tashmë është e…

Dasmë në dhjetor: frymëzime në temë me Krishtlindjet

Të martohesh për Krishtlindjet është padyshim magjike!Tradicionalisht, Krishtlindja është një festë për ta kaluar në shoqërinë e të dashurve, të rrethuar nga qetësia dhe ngrohtësia e familjes. Po sikur kësaj feste ti shtohej edhe një kremtim tjetër? Përfitoni nga atmosfera tipike e kësaj periudhe kur organizoni dasmën tuaj! Në dhjetor, gjithçka mban erë të mirë…

Halloween wedding

Për adhuruesit e zhanrit horror, ideja për një dasmë origjinale është të martohesh në ditën e Halloween. Në kohët e fundit 31 Tetori po bëhet një datë mjaft e njohur për dasmat në vjeshtë. Nëse keni zgjedhur të celebroni dasmën tuaj për Halloween, nuk do të dini çfarë të zgjidhni më para me idetë e…