Fustanet e nusërisë të Zonjave të Para

Përveç mbështetjes së kauzave të rëndësishme dhe darkave zyrtare, shumë zonja të para amerikane bëhen ikona të modës ndërsa janë në detyrë. Para se të arrinin në Shtëpinë e Bardhë, zgjedhjet që kanë bërë rreth fustanit të dasmës tashmë flisnin për shijen e tyre të patëmetë të stilit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë parë…

Fustane nusërie: trendet për vitin 2021

Muajt ​​e fundit nuk ka qenë e lehtë të flasësh për fustanet e nusërisë. Midis dasmave të shtyra ose të festuara me një majë melankolie, kufizime dhe rruajtjen e distancave, bota e dasmave ka përjetuar një sezon të paimagjinueshëm. Nuk jemi ende kthyer të jetojmë gjërat "si më parë", dhe kush e di se kur…

Fustane nusërie 2020: 5 tendencat më të kërkuara!

Përshëndetje vajza ! Për t’ju prezantuar 5 stilet më të kërkuara nga nuset e ardhshme në këtë 2020, vendosëm t’ju paraqesim disa nga modelet e fustaneve të nusërisë të Pronovias, një kompani spanjolle e themeluar në Barcelonë në vitin 1922. 1. Fustani për beach wedding Çfarë mund të jetë më romantik sa një lokal buzë…

Fustani i nuses

Zgjedhja e fustanit të dasmës është një nga momentet më të rëndësishëm dhe më vendimtarë në përgatitjen e ditës të martesës, dhe për një vajzë është një vendim plot me tension, emocion, pritje dhe – pse jo - me lot gëzimi! Fustani i dasmës bën pjesë të një kategorie shumëformëshe që shpesh i frikëson nuset…

15 fustane nusërie në filma

Çdo vajzë dëshiron të jetë një yll i kinemasë në ditën e saj të dasmës, pra pse mos të shikojnë për frymëzim nga skenat më ikonike të dasmave nëpër filma? Momentet më të paharrueshme të komedive romantike janë, me padyshim, kur personazhët tanë të preferuar martohen në mënyra të adhurueshme, të ekzagjëruara dhe të papritura.…