Shndërroni dasmën tuaj në një ditë vërtet të veçantë

Jeni të dy adhurues të një filmi apo të një sage? A keni menduar ndonjëherë të organizoni dasmën tuaj sipas këtij pasioni? Çiftet që do t'ju tregojmë më poshtë e kanë realizuar atë! Për ta bërë ditën e tyre të dasmës të paharrueshme, ata kanë organizuan një martesë me temë, duke përfshirë edhe mysafirët në…

Një dhuratë martesore e çuditshme

Punonjësja e saj martohet, avokatja i dhuron një 'ndarje' falas. Kjo është dhurata unike e martesës nga ana e një avokate nga Kaserta (Itali) ndaj avokates praktikante që punon në studion e saj. Avokatja Karmen Posillipo i ka dhuruar Françeskës, punonjëses të saj, një kupon për një ndarje falas që ka vlerë për 3 vjet.…

Dekori i dasmës me tullumbace

Secili prej nesh kur mendon për dekorin e dasmës ka në mendje zbukurimin klasik me lule që sigurisht është i domosdoshëm për çdo event. Por ekziston një lloj tjetër dekorimi që ka një impakt të rëndësishëm: flasim për tullumbacet. Në imagjinatën kolektive, tullumbacet mund të jenë pak fëmijërore, por në të vërtetë tashmë është e…

Martesa juaj është në krizë? Zgjidhja është një ilaç

Në Shtetet e Bashkuara, dy eskpertë po diskutohen për shkak të zgjedhjes që kanë gjetur për çiftet në krizë. Ata thonë se, për t’ju shmangur divorcit, duhet të merren ilaçet e duhura. Shtetet e Bashkuara kanë një predispozicion shumë të lartë për të prodhuar risi, veçanërisht të nxjerra nga hulumtimi shkencor, dhe esetë e botuara…

Itali: celebrimi i parë martesor në makinë

Itali: 130 dasmorë, të gjithë së bashku, të gjithë të ndarë. Si? Falë dasmës në makinë. U desh gjithë imagjinata e Giulia Florian dhe Paolo Bavaresco, të dy 31 vjeç, nga Treviso, për të organizuar celebrimin e parë martesor, tërësisht në modalitetin drive-in. 56 makina të parkuara dhe një duzinë kamerierësh të cilët shpërndanin gota…

Dasmë në dhjetor: frymëzime në temë me Krishtlindjet

Të martohesh për Krishtlindjet është padyshim magjike!Tradicionalisht, Krishtlindja është një festë për ta kaluar në shoqërinë e të dashurve, të rrethuar nga qetësia dhe ngrohtësia e familjes. Po sikur kësaj feste ti shtohej edhe një kremtim tjetër? Përfitoni nga atmosfera tipike e kësaj periudhe kur organizoni dasmën tuaj! Në dhjetor, gjithçka mban erë të mirë…

Halloween wedding

Për adhuruesit e zhanrit horror, ideja për një dasmë origjinale është të martohesh në ditën e Halloween. Në kohët e fundit 31 Tetori po bëhet një datë mjaft e njohur për dasmat në vjeshtë. Nëse keni zgjedhur të celebroni dasmën tuaj për Halloween, nuk do të dini çfarë të zgjidhni më para me idetë e…