Fustanet e nusërisë të frymëzuar nga Disney

Allure Bridals paraqet një linjë me fustane nusërie të frymëzuar nga Disney që do t'ju bëjnë të ndiheni si një princeshë e jetës reale. Shumë nuse ëndërrojnë të duken si një princeshë në ditën e martesës së tyre. Allure Bridals dhe Disney po e bëjnë këtë ëndërr një realitet me dy koleksione të fustaneve të…

Këpucët e nuses: si të zgjidhni modelin perfekt!

Të dashura nuse të ardhshme, sot po flasim për një nga aksesorët më të preferuar nga vajzat: këpucët! Si të zgjidhni ato të duhurat për një event të rëndësishëm? Sigurisht, gjithmonë do të duhet ti referoheni stilit që keni zgjedhur dhe fustanit të ëndrrave tuaj. Pikërisht për t'ju ardhur në ndihmë në këtë zgjedhje jo…

Fustane nusërie: trendet për vitin 2021

Muajt ​​e fundit nuk ka qenë e lehtë të flasësh për fustanet e nusërisë. Midis dasmave të shtyra ose të festuara me një majë melankolie, kufizime dhe rruajtjen e distancave, bota e dasmave ka përjetuar një sezon të paimagjinueshëm. Nuk jemi ende kthyer të jetojmë gjërat "si më parë", dhe kush e di se kur…

Koleksioni 2021 për dhëndurët e ardhshëm

Panairet, eventet ndërkombëtare dhe Bridal Week në të gjithë botën janë shtyrë për shkak të pandemisë. Është gjatë këtyre rasteve që stilistët paraqesin koleksionet e tyre. Në mungesë të tyre, dizajnerët kërkuan të gjenin hapësira të ndryshme ku të ekspozonin kostumet e tyre për dhëndurët e ardhshëm 2021. Disa vendosën të tregonin një pjesë të…

Kush janë dhe si zgjidhen aksesorët e nuses

Zgjedhja e fustanit së dasmës është pjesa që preferon çdo nuse e ardhshme kur organizon ditën e madhe. Por është po aq e rëndësishme edhe zgjedhja e aksesorëve të duhur. Në fakt, çdo fustan përfaqëson esencën e nuses, stilin e saj, kështu që çdo aksesor duhet të zgjidhet me shumë kujdes dhe vëmendje, për të…

Beauty routine për nusen e ardhshme

Para ditës së dasmës ka shumë detaje për të menduar që shkojnë nga zgjedhja e fustanit tek lulet, por është gjithashtu e rëndësishme të planifikoni rutinën e bukurisë: nga provat e make-up dhe modelimit të flokëve te trajtimet e fytyrës dhe trupit, duke kaluar nëpër disa seanca tek dentisti. Por kush janë trajtimet thelbësore të…

Beauty routine për dhëndrin e ardhshëm

Në ditën e dasmës do të duhet të dukesh i përsosur, si gruaja jote e ardhshme. Ndërsa ajo është e zënë me një mijë angazhime mes estetistes dhe provat e makijazhit, dijeni që ekziston një rutinë bukurie edhe për dhëndrin e ardhshëm. Trupi juaj mund të vuajë nga stresi paramartesor, kështu që është mirë të…

Fustane nusërie 2020: 5 tendencat më të kërkuara!

Përshëndetje vajza ! Për t’ju prezantuar 5 stilet më të kërkuara nga nuset e ardhshme në këtë 2020, vendosëm t’ju paraqesim disa nga modelet e fustaneve të nusërisë të Pronovias, një kompani spanjolle e themeluar në Barcelonë në vitin 1922. 1. Fustani për beach wedding Çfarë mund të jetë më romantik sa një lokal buzë…