10 filma dashurie që duhet absolutisht të shikoni

Era e ftohtë jashtë dritares, një filxhan çokollatë e nxehtë në dorë, dritat në pemën e Krishtlindjes ... Çfarë mungon për të ngrohur atmosferën? Një film dashurie ku protagonistët martohen në periudhën magjike e Krishtlindjeve! Ne kemi zgjedhur 10 filma dashurie të pashmangshme për ti parë të përqafuar nën batanije. Nuk ka Krishtlindje pa një…

Fotografitë më të bukura të martesës gjatë pandemisë

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar shumë mënyrën tonë të jetesës, ka ndryshuar zakonet tona dhe nganjëherë ka vendosur ekzistencën tonë në pritje. Ne u mësuam me video konferencat, hoqëm dorë nga udhëtimet për të cilat kishim dhënë depozitën dhe na u desh të shtyjmë dasmat dhe çdolloj event tjetër. Sidoqoftë, dikush nuk donte të priste…

Një dhuratë martesore e çuditshme

Punonjësja e saj martohet, avokatja i dhuron një 'ndarje' falas. Kjo është dhurata unike e martesës nga ana e një avokate nga Kaserta (Itali) ndaj avokates praktikante që punon në studion e saj. Avokatja Karmen Posillipo i ka dhuruar Françeskës, punonjëses të saj, një kupon për një ndarje falas që ka vlerë për 3 vjet.…

Martesa juaj është në krizë? Zgjidhja është një ilaç

Në Shtetet e Bashkuara, dy eskpertë po diskutohen për shkak të zgjedhjes që kanë gjetur për çiftet në krizë. Ata thonë se, për t’ju shmangur divorcit, duhet të merren ilaçet e duhura. Shtetet e Bashkuara kanë një predispozicion shumë të lartë për të prodhuar risi, veçanërisht të nxjerra nga hulumtimi shkencor, dhe esetë e botuara…

Fustanet e nusërisë të Zonjave të Para

Përveç mbështetjes së kauzave të rëndësishme dhe darkave zyrtare, shumë zonja të para amerikane bëhen ikona të modës ndërsa janë në detyrë. Para se të arrinin në Shtëpinë e Bardhë, zgjedhjet që kanë bërë rreth fustanit të dasmës tashmë flisnin për shijen e tyre të patëmetë të stilit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë parë…

Itali: celebrimi i parë martesor në makinë

Itali: 130 dasmorë, të gjithë së bashku, të gjithë të ndarë. Si? Falë dasmës në makinë. U desh gjithë imagjinata e Giulia Florian dhe Paolo Bavaresco, të dy 31 vjeç, nga Treviso, për të organizuar celebrimin e parë martesor, tërësisht në modalitetin drive-in. 56 makina të parkuara dhe një duzinë kamerierësh të cilët shpërndanin gota…

Transformimi i nuseve pas grimit

Arbër Bytyqi është një make-up artist dhe beauty influencer nga Kosova. Arbëri ka pak vite që ka filluar profesionin e tij por grimin e ka pasur qejf që kur ishte i vogël, kur përdorte produktet e mamasë së vet. Shpesh në kanalet e tij sociale publikon fotografi të nuseve që i drejtohen për grimin e…

Dasma e fshehtë e princeshës Beatrice

Të premten në mëngjes, 17 korrik, në orën 11, në Royal Chapel of All Saints, princesha Beatrice – mbesa 31 vjeçare e Mbretëreshës Elizabeth dhe vajza e Princ Andrew - shkoj në altar me të fejuarin e saj italian, Edoardo Mapelli Mozzi. Credits: INSTAGRAM beatriceandeugenie.ofyork Fillimisht dasma ishte caktuar për në 29 maj por çifti…